SHURE BLX24/B58 Beta58
Šifra: 09736
Na stanju
Regularna cena:
69.600,00 rsd
50.000,00 rsd (Bez PDV-a)
Cena sa popustom * :
Cena za kupovinu na rate:
60.000,00 rsd
Iznos rate:
Ušteda : 9.600,00 rsd
Prijavi povoljniju cenu
Prikazana cena je za komad.
Garantujemo najnižu cenu!
Količina
Ukoliko želite da platite na rate kreditnom karticom, molimo Vas da izaberete broj rata.
Važi za kreditne kartice logo_banka
Broj rata:
Dostupno u prodavnici:
  • Svetogorska 9, Beograd
Obavesti me ako cena padne Postavi pitanje
Opcija:
Wireless Vocal System with Beta 58A
The Beta 58A dynamic vocal microphone is precision-engineered for live performance and project studio recording. A tailored frequency response accentuates vocals, and the supercardioid pattern isolates from other sound sources. It combines simple setup and an intuitive interface for performance you can trust.
Shure BLX24/B58 Handheld Wireless System at a Glance:
  • Convenient and easy to use
  • Ready to rock, right out of the box
  • Versatile and expandable
Convenient and easy to use
Versatile and expandable
Shure BLX24/B58 Handheld Wireless System Features:
  • Singers, enjoy your freedom!
  • User-friendly, high-performance wireless system
  • BLX2/B58 handheld transmitter with integrated Beta 58A supercardioid dynamic microphone capsule
  • BLX4 receiver
Take the stage confidently with Shure's BLX24/B58 Handheld Wireless System!
Tech Specs
  • Simultaneous Systems Per Band:12
  • System: Analog/Digital:Analog
  • System: Frequency Range:512-542MHz
  • System: Operating Range:300 ft. Line-of-sight
  • System: Frequency Response:50Hz-15kHz
  • System: Microphone Included:Yes
  • System: Channel Selection:Auto
  • Microphone: Type:Dynamic
  • Microphone: Polar Pattern:Supercardioid
  • Microphone: Frequency Response:50Hz-15kHz
  • Transmitter: Form Factor:Handheld
  • Transmitter: Battery Type:2 x AA
  • Transmitter: Battery Life:Up to 14 hours
  • Transmitter: Dimensions:8.87" x 2.12"
  • Transmitter: Weight:0.48 lbs.
  • Receiver: Antenna Type:Fixed
  • Receiver: Type:Table Top
  • Receiver: Displays:LED
  • Receiver: Outputs:1 x XLR, 1 x 1/4"
  • Receiver: Dimensions:1.57" x 7.4" x 4.05"