ONKYO TX-NR7100
Šifra: 18837
Regularna cena:
167.880,00 rsd
129.900,00 rsd (Bez PDV-a)
Cena sa popustom * :
Cena za kupovinu na rate:
155.880,00 rsd
Iznos rate:
Ušteda : 12.000,00 rsd
Prijavi povoljniju cenu
Prikazana cena je za komad.
Garantujemo najnižu cenu!
Obavesti me ako cena padne Postavi pitanje
Opcija:
TX-NR7100 9.2-Channel THX Certified AV Receiver
Discrete Zone 3 HDMI Switching
**Zone 3 for analog and Net sources only
Take the room out of the equation
*Device must be connected to the internet and the same network as your AVR
THX Certified
Built-In Streaming Services
Additional Features
HDMI 2.1 WITH 8K PROVIDES IMMERSIVE SOUND FROM YOUR TV APPS
HDMI® 2.1 is the most recent update of the HDMI® spec and supports eARC, a range of higher video resolutions and refresh rates including 8K60 and 4K120, and Dynamic HDR formats. 8K delivers a super-immersive viewing experience with 2x the horizontal and vertical resolution of 4K, and 4 times as many pixels; and combined with 60Hz refresh rate enables smooth and sharp viewing of content with high-speed action. HDMI 2.1 with 8K and eARC ensures your system is ready for the clearest and cleanest picture available both now and down the road.
SMART HOME COMPATIBLE WITH VOICE CONTROL
*Requires third-party AI compatible smart home device with microphone
WORKS WITH SONOS CERTIFIED
*Sonos Port required and sold separately
ULTIMATE 4K GAMING EXPERIENCE
BI-DIRECTIONAL BLUETOOTH WIRELESS TECHNOLOGY
READY FOR DTS PLAY-FI
SPECIFICATIONS
 Amplifier Section  Power output (All channels)
220 W/Ch
(6 ohms, 1 kHz, 10% THD,1-ch driven)
100 W/Ch (8 ohms, 20 Hz–20 kHz,
0.08% THD, 2-ch driven, FTC)
Dynamic power 250 W (3 ohms, Front)
220 W (4 ohms, Front)
130 W (8 ohms, Front)
 THD+N (Total Harmonic Distortion + Noise)   0.08% (20 Hz–20 kHz, half power)
 Input sensitivity and impedance  200 mV rms/47 k-ohms (Line)
3.5 mV rms/47 k-ohms (Phono MM)
 Rated RCA output level and impedance  1 V rms/470 ohms (Subwoofer pre-out)
200 mV rms/470 ohms
(Zone 2/Zone B line-out)
 Frequency response  10 Hz–100 kHz/+1 dB,
-3 dB (Direct/Pure Audio)
 Tone control   10 dB, 20 Hz (Bass)
±10 dB, 20 kHz (Treble)
 Signal-to-noise ratio  106 dB (Line, IHF-A)
80 dB (Phono, IHF-A)
 Speaker impedance  4–16 ohms
 Video Section  Input sensitivity/output level and impedance
Video 1.0 Vp–p/75 ohms (Component Y)
0.7 Vp–p/75 ohms (Component Pb/Pr)
1.0 Vp–p/75 ohms (Composite)
Tuner Section Tuning frequency range
FM 87.5 MHz–107.9 MHz
AM 530 kHz–1,710 kHz
FM/AM preset memory 40 stations
General
Power supply
AC 120 V~, 60 Hz
Power consumption (operating) 750 W
Power consumption (idle) 75 W
Power consumption (standby) 0.1 W
Dimensions (W x H x D) 17 1/8˝ x 6 13/16˝ x 14 15/16˝
(435 x 173.5 x 379.5 mm)
Weight 22.9 lbs. (10.4 kg)
CARTON
Dimensions
(W x H x D) 21˝ x 10 7/16˝ x 18 7/16˝
(534 x 265 x 468 mm)